Siemianowiccy policjanci ukończyli Runmageddon Classic Silesia

Data publikacji 08.07.2015

Siemianowiccy policjanci pełniący służbę w wydziale prewencji brali udział w największym z cyklu ekstremalnych biegów przez przeszkody, jaki odbywa się w Polsce. Zawodnicy, oprócz 14 kilometrowej trasy, mieli do pokonania ponad 50 różnego rodzaju przeszkód. Runmagedon Classic Silesia odbywał się na hałdach kopalnianych Sośnicy Makoszowy. Na linii startu stanęło 1300 zawodników, jednak tylko 1100 ukończyło ten wyczerpujący bieg.

Ponad 1300 zawodników stanęło na starcie największego cyklu ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce - Runmagedon Classic Silesia, który odbył się 27 czerwca na terenach KWK Sośnica Makoszowy. Wśród nich znaleźli się dwaj policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w wydziale prewencji siemianowickiej komendy. Do pokonania mieli oni nie tylko 14 kilometrów, ale również przeszkody: błoto, ogień, wodę, czy różnego rodzaju ścianki. Na trasie biegu uczestnicy musieli przenosić ciężary, ciągnąć betonowe bloczki i worki z piaskiem. Oprócz tego musieli przeprawić się na drugi brzeg jedynie przy użyciu liny oraz przejść pod czołgiem. Dla tych, którzy polegli na przeszkodzie mentalnej, gdzie trzeba było popisać się znajomością gwary śląskiej, czekał „spacer z pieskiem”, czyli dodatkowa runda z betonowym bloczkiem. Sierż. Piotr Polański ukończył bieg jako 261, a st. post. Krzysztof Toporek był 500 zawodnikiem, który przekroczył metę. Warto podkreślić, że był to ich debiut w tej imprezie sportowej, a bieg udało się ukończyć 1100 uczestnikom. Gratulujemy osiągniętych wyników!